Co warto zobaczyć w Warszawie

Warszawa to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Jako stolica państwa, stanowi znaczący ośrodek polityczny, kulturowy czy gospodarczy. Warszawa łączy wiele kultur, to miasto o ciekawej, choć trudniej historii, każdego roku przyciągające tłumy turystów z różnych zakątków Polski, ale i zagranicy. Ci, którzy tutaj przybędą, z reguły mają już opracowany jakiś plan zwiedzania miasta. Natomiast osoby, które dopiero planują wycieczkę do stolicy, powinny zapoznać się z poradnikami turystycznymi i sprawdzić, co warto zobaczyć w Warszawie.

Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów w Warszawie?

W Warszawie nie sposób się nudzić. Na terenie miasta znajduje się cała masa atrakcji o różnorodnym charakterze. Są liczne zabytki, na czele ze Starym Rynkiem, Zamkiem Królewskim i Łazienkami Królewskimi. Są nowoczesne centra nauki, a tym najsłynniejsze Centrum Nauki Kopernik. W mieście funkcjonuje wiele instytucji kultury, również te o charakterze narodowym, np. Muzeum Narodowe, Filharmonia Narodowa czy Teatr Narodowy. Działają tu muzea historyczne, literackie, biograficzne i wiele innych (szerzej o muzeach opowiemy w dalszej części tekstu).

W Warszawie znajduje się stadion PGE Narodowy, Giełda Papierów Wartościowych, budynki rządowe, gmach Telewizji Polskiej. Działa tutaj ogród zoologiczny, liczne domy zabaw, kluby taneczne. Czekające na turystów atrakcje są tak zróżnicowane, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zabytki w stolicy – co warto zobaczyć w Warszawie?

To, jak wiele warszawskich zabytków uda nam się zobaczyć, uzależnione jest od tego, jak długo planujemy pozostać w mieście i ile czasu w ciągu dnia możemy poświęcić na wędrówki po zakamarkach stolicy. Ważne jest także to, jak dokładnie planujemy zwiedzać, czy wystarczy nam garść podstawowych informacji i kilka chwil spędzonych wewnątrz budowli, czy też zamierzamy zajrzeć do każdego pomieszczenia, obejrzeć każdy obraz, przeczytać każdą informację.

Ci, którzy chcą zobaczyć najciekawsze zabytki w Warszawie, zwiedzanie powinni rozpocząć od Rynku Starego Miasta. Warto przyjrzeć się Pomnikowi Syrenki, przemierzyć uliczki wokół Starego Miasta i przysiąść w jednej z klimatycznych restauracji. Następnie warto odwiedzić Zamek Królewski w Warszawie i Pałac Kultury i Nauki.

Ci, którzy zamiast zabytkowych budowli wolą oglądać eksponaty muzealne, powinni odwiedzić przynajmniej kilka tego typu instytucji. Co warto zobaczyć w Warszawie? Do najważniejszych muzeów z pewnością należą Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy też Muzeum Wojska Polskiego.