rezerwacje

W ostatnich latach nastąpił prawdziwy wysyp baz obiektów noclegowych. Hotel lub pensjonat, który zostanie dodany do takiej bazy, może liczyć na większe zainteresowanie ze strony klientów, którzy coraz częściej rezygnują z wyszukiwania noclegu bezpośrednio w oknie wyszukiwarki lub na internetowej tablicy ogłoszeń, a od razu logują się do bazy noclegów. Takie rozwiązanie cenią sobie ze względu na możliwość filtrowania ofert, co ułatwia znalezienie idealnego noclegu. Warto jednak zauważyć, że nie zawsze decydują się na rezerwację wyszukanego hotelu za pośrednictwem bazy, a wyszukują w sieci dane kontaktowe i dzwonią lub piszą bezpośrednio do obiektu. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego warto robić rezerwacje bezpośrednio w hotelu?

Rezerwacja bezpośrednio w hotelu – zalety

Niższa cena noclegu

Niektóre bazy obiektów noclegowych słyną z udzielania rabatów na kolejne rezerwacje i promocji obowiązujących w czasie. Mimo to korzystanie z nich nie zawsze jest opłacalne. Bazy te nie działają charytatywnie, a są działalnością, która ma przynosić dochody. Oznacza to, że doliczają prowizje do cen noclegu oferowanych przez hotele. Wysokość prowizji może być różna, czasem zdarza się, że nie ma jej wcale – każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Dlaczego warto robić rezerwacje bezpośrednio w hotelu? Dlatego, że będzie to opcja najtańsza. Gość hotelowy, który sam zgłosi się do hotelu, może również liczyć na rozmaite rabaty i obowiązujące w danym momencie promocje, podczas gdy bazy noclegów nie informują o prowadzonych w hotelu akcjach promocyjnych.

Gwarancja, że pokój będzie czekał

Hotel traktuje swoich gości z należytym szacunkiem i dba, by do rezerwacji nie wkradały się żadne błędy. Jeśli rezerwacja została potwierdzona, to pokój z całą pewnością będzie na nas czekał i na pewno będzie to ten sam pokój, o jaki nam chodziło (z określonym widokiem czy wyposażeniem). Natomiast w chwili, gdy korzystamy z bazy obiektów noclegowych, nie zawsze mamy pewność, że rezerwacja od razu zostanie przekazana do hotelu. Może zdarzyć się też, że w bazie widnieje opis pokoju z widokiem na morze, a tymczasem otrzymamy pokój, którego okna wychodzą na ścianę sąsiedniego budynku.

Dlaczego warto robić rezerwacje bezpośrednio w hotelu?

Jeśli hotel przyjmuje rezerwacje nie tylko drogą elektroniczną, ale również telefonicznie, warto z tej możliwości skorzystać. Dzwoniąc bezpośrednio do hotelu, będziemy mogli zapytać o wszelkie interesujące nas kwestie. Będziemy mogli podpytać o szczegóły propozycji i wybadać, czy informacje krążące w sieci są prawdziwe. W wielu przypadkach możliwa będzie personalizacja oferty. Poza tym zaobserwujemy, w jaki sposób personel hotelu traktuje gości hotelowych, czy chętnie udziela wyczerpujących odpowiedzi, czy jest życzliwy i zaangażowany w wykonywane obowiązki. Rezerwacja noclegu bezpośrednio w hotelu pomoże uniknąć późniejszych rozczarowań.