Planując nocleg poza miejscem zamieszkania, powinniśmy pamiętać o zabraniu kilku przedmiotów osobistego użytku. W grupie tej znajdują się również kosmetyki. Co prawda w większości obiektów hotelowych możemy korzystać z mydełek i szamponów pozostawionych przez obsługę, ale na kosmetyki innego typu możemy liczyć właściwie tylko w hotelach z kategorii luksusowych. Pamiętajmy również, że kosmetyki hotelowe nie zawsze uzupełniane są na bieżąco, dlatego jeśli panujemy dłuższy pobyt w hotelu, warto zabrać własne opakowania.

Kosmetyki hotelowe a standard obiektu noclegowego

Standardem w hotelach są niewielkie mydełka i szampony w malutkich buteleczkach. Na gości hotelowych czekają także ręczniki i suszarka do włosów. Natomiast w hotelach o wyższym standardzie możemy spotkać także żele pod prysznic, odżywki do włosów, pastę do zębów, balsam do ciała, próbki kremów do twarzy i rąk. Ponadto w łazienkach dostępne są szlafroki i kapcie kąpielowe. Na większą ilość kosmetyków i to kosmetyków ekskluzywnych, mogą liczyć osoby decydujące się na pobyt w luksusowym hotelu.

Jedno opakowanie na cały pobyt?

W większości obiektów noclegowych kosmetyki uzupełniane są na bieżąco. Obsługa hotelowa kontroluje ilości kosmetyków w czasie sprzątania pokoi i kiedy zauważa, że w buteleczkach z szamponem i żelem pod prysznic zostało niewiele płynu, ustawia na półce kolejne opakowania. W hotelach o niższym standardzie niestety może zdarzyć się tak, że jedno opakowanie przypada na cały pobyt, niezależnie od tego, czy jest to pobyt weekendowy, czy tygodniowy. Jakość kosmetyków niekiedy również pozostawia wiele do życzenia, dlatego osoby, które w sposób szczególny dbają o urodę, często rezygnują ze stosowania kosmetyków hotelowych i używają produktów z własnej kosmetyczki.