Poszukiwania hotelu zwykle rozpoczynają się od wyboru kilku obiektów w dogodnej lokalizacji, a następnie szczegółowej analizy oferty każdego z nich i czytania opinii zamieszczonych w sieci. Najczęściej swoją uwagę koncentrujemy na hotelach kilku gwiazdkowych, ponieważ zależy nam na komfortowych warunkach pobytu. Trochę obawiamy się tego, co mogłoby nas czekać w hotelach jednogwiazdkowych. Czy suszenie?

Hotele jednogwiazdkowe w Polsce

Pamiętajmy, że w każdym kraju obowiązuje nieco inny tryb nadawania hotelom odznaczeń w postaci gwiazdki. W wielu miejscach możemy spotkać hotele, które nie posiadają gwiazdek w ogóle, bowiem właściciele obiektów nie zabiegali o takie odznaczenia. W Polsce hotele jednogwiazdkowe to takie, w których możemy spodziewać się niewielu usług dodatkowych wliczonych w cenę.

Wyposażenie pokoju w hotelu jednogwiazdkowym

W hotelach jednogwiazdkowych spotykamy klasyczne meble i sprzęty, czyli łóżka o stosowanych wymiarach, szafę lub wnękę garderobianą, stolik lub szafkę nocną, krzesło (krzesła), stół lub biurko, lustro, wieszak na odzież wierzchnią i lampkę nocną. Takie same meble spotkamy w hotelu kilkugwiazdkowym, ale prawdopodobnie będą bardziej efektowne, gość otrzyma szersze łóżko i większą liczbę wieszaków w szafie.

Najważniejsza różnica dotyczy zatem łazienki, ponieważ w niektórych hotelach jednogwiazdkowych łazienki usytuowane są w korytarzu i wspólne dla kilku pokoi. Ci, którzy nie są w stanie znieść takiego rozwiązania, powinni poszukać hotelu o większej liczbie gwiazdek.