Pokoje hotelowe w obiektach noclegowych o porównywalnym standardzie zwykle wyglądają podobnie. Oczywiście ilość mebli i sprzętów jest poniekąd uzależniona od tego, czy mówimy o pokoju dla jednej osoby, pokoju dwuosobowym, czy też rodzinnym. Inna może być również jakość i stylistyka mebli, ale ich ilość i przeznaczenie pozostają bez zmian.

Standardowy pokój hotelowy

Klasyczny pokój hotelowy składa się z sypialni, łazienki i niewielkiego przedsionka. O wyposażeniu łazienki nie będziemy pisać, ponieważ znajdują się tam niezbędne urządzenia i sanitariaty, a także kosmetyki hotelowe i ręczniki. Natomiast w przypadku sypialni i przedsionka sprawa nie jest tak oczywista. Oczywiście wiemy, że znajduje się tam łóżko, jakiś stolik i wieszak na ubrania.

Łóżko jest najważniejszym meblem w pokoju hotelowym. Niektórzy wynajmują pokój tylko po to, by spędzić w nim noc, natomiast w ciągu dnia są aktywni poza hotelem. Jeżeli chodzi o nocleg w obiekcie hotelowym, obowiązkowym wyposażeniem jest również stolik nocy, szafka lub półka, na której znajduje się nocna lampka.

Meble w pokoju hotelowym

W standardowym pokoju hotelowym znajduje się również lustro, wieszak na odzież wierzchnią oraz szafa wnękowa lub wolnostojąca. Niektórzy goście w ogóle nie korzystają z tego rodzaju mebli, zwłaszcza gdy przebywają w hotelu jedną lub dwie doby, niemiej muszą mieć możliwość przechowywania odzieży w odpowiednich warunkach.

Kolejnym elementem wyposażenia jest stolik lub biurko oraz krzesło (krzesła) albo fotel. W pokoju hotelowym spędza się czas nie tylko leżąc, ale również korzystając z komputera, wypełniając dokumenty, czytając.